-

rownian

Komentarze użytkownika

@Hypatia z Aleksandrii patronem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości? (9 sierpnia 2018 09:59)

Ciekawy tekst. Myslę że p.Dzielska (z domu Dąbrowska) trafiła dobrze w mainstream naukowy, tzn. napisała ksiązkę o kobiecie-naukowcu, która rzekomo została zamordowana przez chrześcijański motłoch. Czyż nie jest to idealny temat dla dzisiejszych naukowców na calym świecie? W większości nastawieni są oni bardzo antykatolicko. Pan Stalagmit slusznie wspomniał Woltera i Gibbona, których wizje do dzisiaj rządzą w ocenach późnego antyku. W pracach profesorów z USA, w tym z Harvardu, mozna napotkać szydercze uwagi o tym, że chrześcijanie jakoś lubli się sami składać w ofierze i umierać w czasie "przesladowań" (uważanych za konieczne akcje przeciwko fanatyzmowi). Ich śmierć nie budzi współczucia. No ale Hypatia to co innego ... 

Arty ...

rownian
9 sierpnia 2018 16:28

@Archanioł Gabriel (22 czerwca 2018 06:08)

Tak, symbole są przejmowane, ale znaczenia im się nadaje często nowe. Wydaje mi się, że masoński rząd Meksyku raczej nie uzył orła z węzem jako symbolu chrześcijańskiego, lecz wyłącznie jako nawiązanie do tradycji azteckiej. Co do Włochów, to nie wiem, jaki mieli zamysł, ale mają z czego kopiować jesli chodzi o antyk.

rownian
22 czerwca 2018 12:00

@Archanioł Gabriel (22 czerwca 2018 06:08)

Mam pytanie, skąd wiadomo że na banknotach włoskich i Meksyku ten orzeł to Archanioł? Tam chyba nie ma podpisu? Te symbole nie są chrześcijańskie i nawiązują chyba do greckich antycznych, np. do monet Akragas.

rownian
22 czerwca 2018 11:21

@Szlak żelaza i przypraw. Z Azji do Rzymu (10 maja 2018 10:05)

Ciekawy esej, przeczytałem dopiero teraz.. Mam pytanie - na jednej z ilustracji są miecze Partów. To chyba duża rzadkość, czy może Pan podać źrodło. Pozdrawiam.

rownian
21 maja 2018 13:41

@Antoni Macierewicz, czyli czy te oczy mogą kłamać? (21 listopada 2017 10:23)

Artykuł jest bardzo tendencyjny.  Jesli robi Pan zestawienie działalnosci politycznej macierewicza, to niech wystarczy fakt, że gdy AM startował w róznych wyborach na pocz. lat 2000., A. Duda zapisał się do Unii Wolności. Miałem nadzieję, że to była wpadka, grzech młodosci. Ale niestety nie, to zakażenie się rozwineło.

AM działal w najtrudniejszym środowisku, i najbardziej rozbijanym przez agenturę czerwoną, tj. w środowisku chrześcijańsko-narodowym. Mierzenie jego zasług procentami w niektórych wyborach jest niepoważne. Jarosław kaczyński miał w karierze starty w przegranych wyborach. I niewiele z tego wynika. 1992 rok i lustracja to w częsci zasługa AM. Pismo Głos to AM. Sprawa Smoleńska przez kilka lat to AM z jego zespołem.

A. Duda, to sie nie uda. Rozbija ...

rownian
22 listopada 2017 00:07

Strona 1 na 1.